افتادگی پوست خود را با هایفوتراپی درمان کنید

هایفوتراپی چیست و چه مزایایی دارد؟
هایفوتراپی HIFU مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound است، به معنای امواج اولتراسوند یا فراصوت پرتوان و متمرکز که یک تکنولوژی نسبتا جدید در حوزه زیبایی محسوب می شود.

هایفو به عنوان یک روش درمانی و زیبایی برای صورت است که انرژی امواج فراصوت متمرکز را با یک دستگاه دستی برای صورت و گردن به کار می برد.

کاندید مناسب برای لیفت و سفت کردن صورت و گردن بوسیله هایفو، فردی است که پوست او به تازگی در حال شل شدن است. معمولا افراد در دهه ۳۰ و یا بالاتر با شلی خفیف تا متوسط پوست، برای این درمان مناسب هستند.

نتایج این روش معمولا تا یک سال ماندگار است، اگرچه در برخی افراد ممکن است نتایج برای سه تا چهار سال ماندگار باشد. حداقل یک جلسه درمان مجدد در سال برای حفظ نتایج توصیه می شود. توجه کنید که هایفو به هیچ وجه لیزر نیست و عباراتی نظیر لیزر هایفو و لیزر هایفوتراپی اشتباه هستند.

لیفت صورت با هایفوتراپی یک درمان غیر تهاجمی و بدون جراحی برای سفت کردن و جوانسازی پوست صورت و گردن است.

در این روش یک هندپیس اولتراسونیک، انرژی متراکم و متمرکز اولتراسونیک را بدون آسیب به سطح پوست به لایه های عمیق پوست وارد می کند (لایه SMAS) یا عضله پلاتیسما، همان نواحی که طی جراحی صورت، جراحی می شوند. و باعث جمع شدن و کشیدگی این لایه و در نتیجه لیفت پوست می شود.

در بین انواع انرژی هایی که در دستگاههای مختلف برای جوانسازی استفاده می شود، مانند انرژی لیزر، اولتراسونیک و آر اف، انرژی اولتراسونیک، عمیق تر از لیزر و آر اف، تا حدود ۴.۵ میلی متری پوست نفوذ می کند و عمق نفود آن به حدی است که برای گرمادهی بافتها به منظور تحریک کلاژن سازی کافی است. در حالی که لیزر کمتر از ۱.۵ میلی متر و آر اف کمتر از ۳ میلی متر در پوست نفوذ می کنند.

روش کار دستگاه هایفو
این دستگاه انرژی صوتی را به زیر پوست ارسال می‌‌کند. این امواج به سه لایه سطحی و درم و لایه نازکی از بافت همبند که بر روی عضله‌ قرار دارد و جراحان در طی جراحی لیفت آن را سفت می‌کنند، نفوذ کرده و اثرات گرمایی خود را اِعمال می‌کند.

انرژی حرارتی با گرم و منقبض کردن این بافت‌ها، باعث سفت شدن پوست و ساخت کلاژن جدید می‌گردد که نهایتاً لیفت و سفت شدن بلند مدت پوست را به دنبال خواهد داشت.

برای بررسی و خرید انواع دستگاه های هایفو کلیک کنید
در این روش زیبایی با استفاده از انواع کارتریج ها می توان انرژی اولتراسونیک را به اعماق دلخواه پوست، بسته به ناحیه درمان و سفت شدگی مورد نظر وارد کرد. در حین درمان، پزشک می تواند همانند تصاویر سونوگرافی، تصویری از لایه های پوست را روی نمایشگر مشاهده کند.

این روش در سال 2009 جهت لیفت ابرو مورد تائید FDA آمریکا قرار گرفت و در سال 2014 توانست برای بهبود خطوط چین و چروک های روی سینه تائیدیه بگیرد. درحالی که امروزه از هایفو به طور کلی برای جوانسازی صورت، لیفت و سفت کردن و فرم دهی صورت و بدن استفاده می شود.

Post a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *